Technologia Blockchain


Technologia BLOCKCHAIN umożliwia przesyłanie wartości bez udziału stron trzecich, czyli banków i innych instytucji finansowych, procesorów płatniczych typu paypal, westernunion.

Doczekaliśmy się czasów, w których bez udziału człowieka (pośrednika) można dokonywać różnych transakcji czy nawet umów prawnych dzięki tzw. Smart Kontraktom.

Tak naprawdę historia technologii blockchain zaczyna się od pierwszej kryptowaluty, która powstała w 2009r, chodzi o BITCOIN. Gdyby nie blockchain nie byłoby kryptowaluty bitcoin. Kryptowaluty są połączone z technologią blockchain, o której przeciętny internauta nie mówi. Przeciętny internauta mówi o kryptowalutach, a tak naprawdę chodzi tutaj o blockchain, który zapewnia różnego rodzaju usługi, rozwiązania w oparciu o walutę cyfrową, czyli kryptowalutę.

Mało kto wierzył w 2009-2010r w to, że tą technologią zainteresują się banki, rządy i  najbogatsi ludzie na świecie. Bitcoin w latach 2009-2010 kosztował grosze… 1 sztuka równa była kilku centów lub kilkunastu centów. Ci co kupili w tamtych latach kilkadziesiąt sztuk lub kilkaset i poczekali pare lat na większą wartość, w rezultacie dzisiaj mają emeryturę.

Bitcoin pobił rekord 20,000$ za jedną sztukę i aktualnie po korekcie rynkowej utrzymuje się na poziomie około 7900$ na 24 lipiec 2018r. Można pomyśleć, że szansa na wzbogacenie już minęła, ale to tylko pozory… Większość osób słyszało gdzieś coś o BITCOIN, ale tak naprawdę chodzi tutaj o rozwój technologii blockchain, a nie kryptowalut. Jeśli blockchain danej kryptowaluty będzie użyteczny, będą budowane na nim inne projekty, produkty, usługi, to i kryptowaluta zyska na swojej wartości.

Kryptowaluty są połączone z technologią blockchain i odgrywają dużą rolę, zyskują sporo na swoich wartościach i przekonasz się o tym czytając dalej ten wpis.

Przewiń na dół i zobacz VIDEO ➟ co ma wpływ na cenę kryptowalut. Poniżej masz kolejne tematy…


KLIKNIJ I PRZEWIŃ DO TEMATU: (strona musi załadować zdjęcia więc kliknij ponownie w temat aby trafić dokładnie w opis tematu…)


Czy Blockchain Jest Bezpieczny ?

screenshot

Stary system wymaga potwierdzeń między bankami. Banki posiadają centralny serwer który może być zaatakowany przez hakera.

Jeśli chodzi o technologię blockchain, tutaj mamy dużo wyższy poziom bezpieczeństwa. Transakcje są szyfrowane kryptograficznie, nie są potwierdzane przez serwer centralnego jednego banku tylko w sieci peer to peer rozproszonych komputerów na całym świecie, kopia transakcji jest zapisana na wszystkich komputerach i jest dostępna dla każdego dzięki prowadzonej ogólnej księdze rachunkowej. Można sprawdzić każdą transakcje, która została zapisana w poszczególnym bloku. Przykład bloków jest opisany poniżej.

blockchain w 3 minuty (angielski)

Krótko mówiąc im więcej stworzonych bloków i rozproszonych komputerów na całym świecie, tym trudniej dla hakera.

Blockchain jest bardziej bezpieczny niż technologia z której korzystają banki. Od 2009r nikt nie złamał protokołu  blockchain, natomiast jak wiemy banki są hakowane przez hakerów. Kod źródłowy bitcoin jest udostępniony publicznie dla każdego, natomiast kod źródłowy banków jest „tajny”. Ogólnie skracając pisanie techniczne, potrzebna jest potężna moc obliczeniowa do tego, aby wprowadzić jakieś błędne informacje w blockchain. Na dzień dzisiejszy jest to nie wykonalne. Jeśli w przyszłości powstanie jakieś rozwiązanie „kwantowych komputerów”, to sorry ale sektor bankowy jest zagrożony i sobie nie poradzi dlatego czy chcą czy nie, muszą przechodzić na blockchain. 

Nowe blockchain-y już są tworzone w ten sposób, aby szybko umożliwić wprowadzenie zmian w celu zabezpieczenia się przed technologią kwantową. Jeśli chodzi o starsze kryptowaluty lub samego bitcoin-a, to nie ma co się martwić na zapas ponieważ już takie rozmowy były i programiści mogą wprowadzić również zmiany w BTC. Jeśli chcesz posłuchać osoby kompetentnej, która ma praktyczne doświadczenie z kryptografii, to zapraszam do filmu poniżej. Zawsze trochę więcej wiedzy technicznej 😉

 

 

Przez kilka lat sektor bankowy biernie przyglądał się tej technologii nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji. Banki i różne inne instytucje finansowe powoli przesiadają się na technologie blockchain. Niektóre kraje robią to powoli, a inne dużo szybciej… O bankach, które już tworzą własne rozwiązania (testy) w oparciu o blockchain wspomnę poniżej w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego banki wchodzą w blockchain? Powód jest prosty. Ta technologia jest bezpieczniejsza od technologii bankowej, jest bardziej wydajna, szybsza i ucina drastycznie koszta ponieważ nie jest potrzebny żaden pośrednik. Wszystko odbywa się bezpośrednio pomiędzy użytkownikami w sieci peer-to-peer.

Ciekawostka dla ciebie. Zobacz informacje na temat poszczególnych transakcji w blockchain greenpower. Informacje są ogólnie dostępne dla każdego natomiast nie ma tam imienia i nazwiska. Transakcje są prywatne pomiędzy użytkownikami. Jeśli klikniesz w jakiś blok na grnexplorer.io, (dla przykładu powiedzmy ten nr. /block/6569000) to zobaczysz informacje o użytkowniku {user}. Te transakcje są potwierdzane w blockchain, a nie przez Rząd jakiegoś kraju, lub jakiegoś banku.

Wizualizacje bloków przedstawiam poniżej. To jest dla osób głodnych wiedzy, natomiasat jeśli masz czas to polecam również się zapoznać z tymi zdjęciami. W ogólny sposób przeciętny internauta coś na pewno zrozumie;)

Bloki są tworzone co kilka sekund, lub kilka minut. To wszystko zależy od tego jaki to blockchain i w jakim celu został stworzony.

Bitcoin był pierwszy więc nie miał na kim się wzorować. Bloki w bitcoin są co 10min. Czyli średni czas potwierdzenia transakcji to około 10min. Od 2013r możemy zauważyć, że ta technologia bardzo mocno się rozwija i dzisiaj mamy już dużo szybsze, bardziej wydajne blockchain-y z blokami co kilka sekund.

Tak na marginesie nie wiadomo kto stworzył blockchain bitcoin-a. Nigdy nie znaleziono osoby stojącej za tym odkryciem, ale znalazły się grupy deweloperów, które majstrują przy blockchain bitcoin-a i chcą go ulepszyć tak, aby bloki były co kilka sekund. Póki co prace cały czas trwają.

Po każdym bloku powstaje kolejny blok, w którym są zapisane konkretne informacje. Każdy blok posiada tzw. HASH 

Hash składa się z ciągu znaków, który jest połączony z poprzednim blokiem. Jak zauważysz na zdjęciu powyżej,  HASH z bloku nr.3 jest również w bloku nr.4 , a HASH z bloku nr.4 jest w bloku nr.5. Każdy następny blok jest połączony z poprzednim i w ten sposób powstaje łańcuch bloków, inaczej mówiąc BLOCKCHAIN. Oczywiście jest to bardziej skomplikowane, ale chciałem wprowadzić Ciebie trochę od strony technicznej 😉 Jeśli znasz angielski to zachęcam do tego krótkiego 3 min. VIDEO.

 

Nikt nie ma dostępu do twojej kryptowaluty, którą płacisz. Nikt jej tobie nie ma prawa zabrać (chyba że udostępnisz swój klucz prywatny o którym wspominam niżej), nikt nie ukradnie twojej kryptowaluty bo musiałby znać twój klucz prywatny do tzw. VALIDATOR, a tego przecież nie zdradzisz nawet pod najwyższym napięciem 😉

Bardzo ważnym dodatkowym elementem całej układanki BLOCKCHAIN jest klucz prywatny połączony z kluczem publicznym. Twoim kluczem publicznym jest adres na który chcesz, aby ktoś przesłał tobie dowolną ilość danej kryptowaluty. Np. adres publiczny kryptowaluty greenpower może być  następujący: 9gvp9g5vlah2c7nhexj . Ten klucz (adres) jest połączony z moim kluczem prywatnym. Klucz prywatny, to twoje hasło dostępu (tak to można nazwać). Jeśli ktoś zna twój klucz prywatny to potencjalnie ma dostęp do twoich kryptowalut, które znajdują się na twoim portfelu. Potencjalnie, ponieważ na przykładzie portfela DasWallet, jeszcze musi znać login i hasło. Po zalogowaniu mając klucz prywatny i urządzenie NanoS, może zrobić co chce.

Klucz prywatny można zabezpieczyć profesjonalnym urządzeniem [ nasno s ] firmy ledgerwallet.com. Klucz prywatny jest przechowywany na urządzeniu NanoS, do którego za każdym razem trzeba wprowadzić pin jeśli chcesz go użyć do przeprowadzenia jakiejś transakcji. Pin może zresetować każdy mając klucz prywatny. Jeśli chcesz przesłać kryptowalutę z portfela na inny portfel lub giełdę musisz mieć klucz prywatny i dostęp do internetu.

To urządzenie ( nano s ) jest skonfigurowane z twoim portfelem (np. ledgeron) i jeśli ktoś chciałby ukraść twoje kryptowaluty, musi mieć dostęp do twojego urządzenia NanoS (klucza prywatnego). Zobacz video na stronie VALIDATOR.

(GRN) GreenPower stawia bardzo mocno na bezpieczeństwo i aby korzystać w 100% z portfela Daswallet, każdy musi zamówić od nich validator, który jest produkowany na specjalne zamówienie przez ledgerwallet.com.

To by było na tyle z takich ogólnych technicznych rzeczy związanych z blockchain.


Przeciętny internauta nawet nie będzie wiedział, że jego bank korzysta z blockchain, a jak się dowie z regulaminu, to „przyjmie to na klate” jako normalną rzecz. Gdyby się zainteresował tą technologią, to mógłby na niej zarabiać, ale w większości przypadków przeciętny Polak woli wydać ciężko zarobione pieniądze na imprezę, ciuchy, na rzeczy których tak naprawdę nie potrzebuje zamiast zadbać o swoją finansową przyszłość…

Przykład Polski to nic wielkiego do tego co się dzieje np. w DUBAJU i innych krajach. Np. bank w TOKYO już stworzył własną kryptowaltę i przeprowadza testy.. Zdaje sobie sprawę z tego, że znaczna część moich czytelników nie zna angielskiego więc oprę się na przykładzie z polski.

zrodlo: http://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/pko-bank-polski-udomowil-technologie-blockchain/

Banki powoli tworzą swoje własne rozwiązania w oparciu o technologię blockchain, jednak pamiętaj o tym, że zawsze będą mieli nad tobą kontrolę jeśli będziesz korzystać z ich usług, a to przekłada się na kontrolę rządową. Przeczytaj poniżej dlaczego 95% społeczeństwa nie zarobi na tej rewolucji technologicznej…


Przykład kontroli:


Zdjęcie powyżej to przykład kontroli dla przedsiębiorców, ludzi zamożnych.

 

LIKWIDACJA GOTÓWKI, KONTROLA

Ile zarabiasz, na co wydajesz, od kogo otrzymujesz przelewy, na jaką kwotę (jeśli 1mln zł to na pewno bank do ciebie zadzwoni z pytaniem skąd …?)  itd.itp. Do tego dążą rządy od kilku lat na całym świecie, aby zlikwidować gotówkę z obiegu i wprowadzić pieniądz cyfrowy. Pytasz po co ? Po to aby mieć nad tobą obywatelu większą kontrole.

Są kraje, które już to wprowadzają. Na szczęście pojawiły się kryptowaluty, które pozwalają na to, aby być wolnym człowiekiem „niekontrolowanym”, aby odciąć się od systemu bankowego i całej tej kontroli nad obywatelami planety ziemia. Gdy się bardziej zagłębisz w temat, to wszystko staje się bardziej ciekawe… W odpowiednim momencie pojawiły się kryptowaluty, jakby ktoś wiedział co tak naprawdę planują rządzący na tym świecie. Ktoś, czyli twórca kryptowaluty BITCOIN, który nigdy się nie ujawnił. Nie znamy prawdziwego nazwiska, nie wiemy kto to wszystko zapoczątkował!

Przez długi czas ludzie będą korzystać z usług bankowych (może nawet nigdy ich nie opuszczą) ponieważ mało kto dowie się, że już istnieją inne rozwiązania. Mało kto odkryje prawdę o kryptowalutach, po co one powstały i w jakim celu. Wiele osób będzie wciąż korzystać z usług bankowych ponieważ mają tam kredyty, lub ich potrzebują. Jest wiele powodów dlaczego ludzie wciąż będą korzystać z banków. Wiele osób przeczyta gdzieś o tym, że dany bank korzysta z blockchain i zaakceptują to tak, jakby musiało  być i tyle 😉

 

Mało kto wykorzysta blockchain do tego, aby generować dodatkowe pieniądze do swojego portfela. Jesteś świadkiem rewolucji technologicznej, na której można stworzyć dodatkowe źródło dochodu. Czy chcesz na tej rewolucji zarabiać dodatkowe pieniądze? Jeśli tak, to czytaj dalej..

 

Powstają prywatne rozwiązania firm, które dają możliwość odcięcia się od „starego systemu„. Jednym z takich rozwiązań jest kryptowaluta greenpower. Greenpower to pierwsza na świecie hybrydowa kryptowaluta, która w niedalekiej przyszłości będzie oferować również usługi bankowe, ubezpieczeniowe dzięki tzw. smart contract. Wszystko będzie funkcjonować w oparciu o technologię blockchain. Greenpower tworzy nowy system płatności w oparciu o swoją kryptowalutę i własny blockchain.

Dla zwykłego „kowalskiego” to bez różnicy czy będzie korzystać z banku czy prywatnego rozwiązania innej firmy. Dla przedsiębiorcy, biznesmena to już jest kolosalna różnica. Ludzie chcą być wolni, płacić minimalne podatki, chcą niskich kosztów transakcji, chcą być niekontrolowani przez rządy i banki więc technologia blockchain i kryptowaluty to idealne rozwiązanie dla nich. Idealne jeśli wykorzystają prywatny blockchain, a nie rządowy, czy bankowy. Każdy zrobi jak będzie chciał. Ważne, że dzisiaj każdy ma prawo wyboru.

Zanim przejdziemy do tego jak działają płatności w blockchain, między czasie wspomnę również o starym systemie płatności, abyś miał porównanie drogi internauto do tego z czego korzystasz dzisiaj.

 

TRADYCYJNY SYSTEM PŁATNOŚCI

Zobacz na poniższym obrazku jak działa tradycyjny system potwierdzania transakcji na przykładzie płatności za usługę TAXI.

Na pierwszy rzut oka wygląda, że transakcja została dokonana natychmiast po przyłożeniu naszej karty debetowej do terminala płatności. Natomiast w rzeczywistości firma zewnętrzna musi pobrać pieniądze z twojego konta (musi zatwierdzić daną transakcję) i przesłać środki dalej.

Pieniądze muszą być dostępne na twoim koncie, następnie pobrane z twojego konta i wysłane na konto drugiej osoby. W twoim banku zobaczysz status środków „zablokowanych” , czyli tych które wydałeś. Ty z usługi skorzystałeś natychmiast, natomiast usługodawca dostęp do tych pieniędzy otrzyma za 24h lub kilka dni. Jeśli prowadzisz biznes, który opiera się na szybkiej dostawie nowego towaru z utargu jaki wygenerujesz , to masz mały problem. Zawsze musisz mieć więcej dostępnych wolnych środków na zakup nowego towaru do twojego sklepu.

My jako klienci (konsumenci) w własnym kraju płacimy błyskawicznie za usługę, ale co jeśli jesteś już w innym kraju? Może być tak, że zapłacisz za tą samą usługę, ale zostaną narzucone duże koszta zwiazane z przewalutowaniem i bankami, które po drodze muszą zgarnąć spore prowizje dla siebie (wiemy jak to wygląda). Może być również tak, że twoja karta zasilona złotówkami będzie bezużyteczna np. w Japoni.

Kolejna informacja jest taka, że sprzedający ( na tym przykładzie TAXI, ale kolejnym przykładem może być np. sklep ) ponoszą koszta za usługę związaną z terminalem płatniczym (płatnościami kartami). Może zauważyłeś kiedyś, że w jakimś sklepie płatności kartą są dostępne dopiero od np. wydanych 15zł-20zł. Dzieje się tak, ponieważ takie firmy jak Visa i Mastercard pobierają opłaty od przedsiębiorców (sprzedających). Te opłaty nie są wcale małe.

Opłaty dla przedsiębiorcy, który używa terminal płatniczy są różne. To wszystko zależy od terminali płatniczych, firm które potwierdzają transakcje i samych kart płatniczych typu Visa i Mastercard. Jeśli chcesz dostarczyć wygodę dla swoich klientów, musisz za to zapłacić;)

OSZUSTWA GOTÓWKOWE

Warto wspomnieć również o czymś takim jak  FRAUD CASH z j.angielskiego, czyli oszustwa gotówkowe (kradzież kart płatniczych)Kradzeż kart odbywa się na kilka sposobów. Restauracje (dodatkowe kamery szpiegowskie których gołym okiem nie zauważysz), bankomaty (podstawiona klawiatura która czyta pin), różne aplikacje w smartfonach  itd.itp.

Kolejny przykład to przestarzała technologia, która nie jest aktualizowana ponieważ tak naprawdę na całym rynku jest powiedzmy 3-4 gigantów i tyle. Nie ma dużej konkurencji i nawet nie zależy im, aby coś zmieniać. Chodzi o technologię, która pozwala na kradzież pieniędzy z kart zbliżeniowych.

Na szczęście CartaWorldwide posiada nową technologię w połączeniu z kryptowalutą greenpower, która eliminuje ten problem. W zakładce aplikacja daspay dowiesz się, że tą aplikacje tworzy właśnie carta worldwide. Dzięki aplikacji daspay będzie można niemalże do zera wyeliminować kradzież pieniędzy. Więcej info już pod koniec 2018r lub początek marca 2019r.

 


BLOCKCHAIN W PŁATNOŚCIACH ( w 3 sekundy z końca świata)

Bez udziału stron trzecich możemy przesyłać dowolną kwotę pieniędzy z jednego końca świata na drugi i to w zaledwie 3 sekundy. Możemy to zrobić na stronie internetowej dzięki ledgeron, lub dzięki aplikacji mobilnej daspay.

screenshot

 

Transakcje potwierdza rozproszona sieć komputerów na całym świecie. Są to dziesiątki tysięcy, a nawet miliony komputerów połączone ze sobą.

 

screenshot

Ta rozproszona sieć komputerów tworzy łańcuch bloków, w których znajdują się konkretne informacje. Na tym przykładzie będą to informacje o transakcjach dokonywanych pomiędzy użytkownikami tej rozproszonej sieci komputerów, natomiast w blokach mogą być zapisywane przeróżne informacje…

Technologia blockchain pozwala na dokonywanie błyskawicznych transakcji między sobą ( w sieci peer to peer ) czyli bez udziału stron trzecich. Nigdy więcej nie będziesz musiał korzystać z tradycyjnej formy przekazu, czyli np. banku. To się powoli kończy!


AlliancePay & Daspay

Te karty to wersja wstępna! Wygląd będzie zupełnie inny i przekonamy się o tym w 2019r.

Płatności kryptowalutą greenpower na całym świecie dzięki współpracy cartaworldwide i AlliancePay

To jest niesamowite, że firma GreenPower nawiązał współpracę z cartaworldwide.com (https://en.wikipedia.org/wiki/Carta_Worldwide). W skrócie jeśli nie znasz angielskiego napiszę, że ta firma była pierwszym na świecie procesorem, który dokończył integrację z MasterCard MOTAPS, umożliwiając szybkie wdrażanie programów NFC. Płatności UBER to ich ostatni projekt, vodafonwallet, allied wallet i wiele więcej. Mając te informacje musisz wiedzieć, że jest to firma, która tworzy coś więcej niż zwykłą aplikacje do płatności kryptowalutą GreenPower;)

Dzięki innowacyjnemu portfelowi do kryptowalut, w ledgeron jest funkcja  AlliancePay. Ta funkcja umożliwia płatności kryptowalutą GreenPower na całym świecie. AlliancePay to projekt pilotażowy do wprowadzenia aplikacji daspay na skale globalną!

Daspay to nie tylko aplikacja, to będzie kompletny system płatności oparty na blockchain, łączący ze sobą dwa światy. Świat tradycyjnej waluty i kryptowaluty Aktualnie trwają testy w małej grupie osób i płatności kartą odbywają się bez problemu. Sierpień 2019 zacznie się globalna wysyłka kart.

Płatności odbywały się już na znanej nam dobrze platformie Allegro.pl i zapewniam, że wszystko przeszło bez żadnych problemów. Sprzedający nawet nie wiedział, że płatność była zrobiona kryptowalutą (GRN) GreenPower (do jego kasy wpłynęła złotówka). Po zakończeniu testów, zapewniam że na youtube pojawi się sporo filmików, w których zobaczysz jak dokonuje się płatności kryptowalutą GreenPower. Poczekaj jeszcze trochę i sam zobaczysz jak to działa i jakie korzyści wynikają z płacenia (GRN) „grinem” 😉

Aby zamówić kartę GreenPower musisz utworzyć sobie konto ledgeron. . 

 

Płatności Kryptowalutą (GRN) GreenPower:
Nie ważne w jakim kraju będziesz, wystarczy karta plastikowa, która będzie połączona z twoim ledgeron i bez problemu zapłacisz w sieci mastercard kryptowalutą greenpower. (GRN) tworzy własną markę systemu płatności. Na kartach płatniczych będzie logo alliancepay i może daspay, a nie Visa czy Mastercard. GreenPower tworzy własną sieć, aby nie podpinać się pod istniejące rozwiązania. Teraz zastanów się ile może być warty nowy system płatności oparty na technologii blockchain? Ile może być warta kryptowaluta GreenPower za 2-3 lata?

Ty płacisz kryptowalutą GreenPower, natomiast w kraju w którym jesteś do kasy wpłynie waluta lokalna, w której jest sprzedawany towar (usługa). Przedsiębiorcy mogą skorzystać z nowego rozwiązania, które jest bardziej bezpieczne niż rozwiązania tradycyjne i zapewnić swoim klientom jeszcze lepsze usługi. To rozwiązanie ma również wbudowany program lojalnościowy i wyobraź sobie, że to wszystko działa na blockchain greenpower_a.

W porównaniu do tradycyjnego systemu i tradycyjnych walut, płatności kryptowalutą greenpower będą tańsze zarówno dla przedsiębiorcy jak i konsumenta. Niestety do oficjalnego startu Aplikacji Daspay muszę się wstrzymać z informacjami na temat dodatkowych korzyści, które są zapewnione dla obu stron. Posiadam informacje, które publicznie nie mogą być jeszcze udostępnione, ale zapewniam już teraz w tym wpisie, że korzyści dla przedsiębiorców i konsumentów będą ogromne.

 

  • eliminacja kradzieży gotówki (niemalże do zera można zlikwidować tzw. fraud cash)
  • niesamowity, innowacyjny program lojalnościowy (zarabiaj na zakupach)
  • przedsiębiorca (usługodawca) ma dostęp do środków natychmiast nie jak ma to miejsce w starym systemie płatniczym.
  • i wiele więcej…( póki co TOP SECRET )

 

Aplikacja Daspay i karta płatnicza powiązana z DasWallet pozwala na płatności zbliżeniowe kryptowalutą GREENPOWER na całym świecie. Jeśli wybieramy się na wycieczkę, ogólnie mówiąc płyną większe korzyści z płatności (GRN) niż wymiana złotówek na euro, dolar, jen itp. Ciekawostką jest również to, że greenpower będzie dobry nie tylko na podróże te małe i duże, ale również w codziennych zakupach dzięki innowacyjnemu programowi lojalnościowemu, o którym wspomnę w zakładce daspay (kiedy przyjdzie na to czas).

 

Na twoich oczach tworzy się nowy cyfrowy świat ! Wykorzystaj te informacje, nie bądź jak twoi rodzice i zacznij się edukować na temat finansów. Zadbaj o swoją finansową przyszłość, lub przyszłość swoich dzieci…Aby zrozumieć mój przekaz przewiń do dwóch wykresów poniżej na temat Visa i Mastercard.

 

Aplikacja Daspay
w przeciwieństwie do starego systemu, tutaj usługodawca ma dostęp do środków natychmiast. Nie musi czekać 24h czy klika dni, ponieważ środki nie są „blokowane”. Usługodawca nie musi zamawiać terminala płatniczego, wystarczy zainstalować aplikacje na smartfonie czy tablecie i gotowe. Wszystko będzie połączone z kompletnym system płatności DasPay.

W drugiej połowie 2019r będziemy mieli kompletne informacje na ten temat. Jeśli zastanawiasz się jak technologicznie jest to możliwe, to odpowiadam na pytanie wskazując firmę która to wszystko „spina”. Jest to to CartaWorldwide, która połączyła Paypal z aplikacją uber, paypal z Vodafonwallet, stworzyła alliedwallet i wiele więcej. Jest to firma która na swoim koncie posiada wiele nagród. Zapraszam do wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Carta_Worldwide

W pierwszej kolejności Aplikacja Daspay będzie akceptować tylko kryptowalutę greenpower, natomiast w późniejszym czasie będą dodawane też inne kryptowaluty (te najbardziej popularne na dany czas). To spowoduje większe zainteresowanie tą aplikacją i przy okazji zainteresowanie kryptowalutą greenpower, co będzie miało potencjalnie duży wpływ na wartość greenpower:)

Ile kosztuje dzisiaj 1 sztuka (GRN) ? Sprawdź na https://grnexplorer.io/ lub na giełdach kryptowalut.


Doczekaliśmy się czasów, w których możemy dokonywać płatności zbliżeniowych kryptowalutami. Już od 1 lipca 2018r można płacić zbliżeniowo kryptowalutą greenpower. Pierwszy etap to płatności dzięki kartom płatniczym i w kolejnym etapie będą dostępne płatności dzięki aplikacji daspay. Aktualnie trwają testy AlliancePay” i niedługo karty płatnicze będą dostępne na skale światową tak jak Visa czy Mastercard.

Greenpower tworzy własną markę. Jesteś jedną z nielicznych osób na całym świecie, która dowiaduje się o tym nowym systemie płatności. Jesteś na samym początku nowego systemu płatniczego opartego na technologii blockchain.

A TO WSZYSTKO W 1 Do 3 SEKUND

 

Bez wątpienia ta aplikacja będzie zyskiwać na swojej popularności ponieważ transakcje będą błyskawiczne (3 sekundy) opłaty groszowe, a do tego niesamowite korzyści dla każdego przedsiębiorcy i przeciętnego obywatela.

Jestem podekscytowany tą technologią bo wiem co się szykuje 😉 Np. wysyłanie GreenPower przez SMS, lub E-mail. Dla mnie to są jakieś cuda, ale dla programistów blockchain wygląda na to, że to tylko technologia, która pozwala robić cuda:)

Jeśli dla twojego znajomego limit dziennych transakcji będzie za mały w wersji darmowej, to będziesz mógł polecić swojemu znajomemu ledgeron w rozszerzonej wersji,aby zwiększyć limit dziennych i miesięcznych transakcji. Ty z tego tytułu otrzymasz wynagrodzenie, które wynika z przewidzianego planu wynagrodzeń dla tzw. Affiliate. Jedno jest pewne. Ty już o takiej aplikacji wiesz i możesz te informacje wykorzystać. Napisz do nas, a my pomożemy ci wystartować z tym biznesem.

Oficjalnie daspay ma wystartować w pod koniec 2019r. Wiemy jak jest z technologią więc może być trochę później lub szybciej. Prace są na ukończeniu, trwają już testy. Jeśli czytasz ten wpis jeszcze w 2018r lub w 2019-2020, to miej świadomość tego że to sam początek rozwoju aplikacji daspay i kryptowaluty greenpower. Co za tym idzie ? Domyśl się czy jest potencjał na zyski 😉

Gdyby twoi rodzice kupili udziały Visa Czy Mastercard, to zarobiliby setki procent lub 1000% w kilka lat. MASTERCARD ostatnie 5 lat, VISA ostatnie 5 lat. Jeśli chodzi o kryptowaluty, to tutaj działa wszystko zupełnie inaczej niż w tradycyjnej spółce na giełdzie papierów wartościowych. Czytaj poniżej więcej na ten temat ponieważ na kryptowalutach procenty są dużo wyższe. Mowa o 10000% czy 100000% w kilka miesięcy lub lat! Kliknij na zdjęcia poniżej i zobacz potencjał tradycyjnych systemów płatności.

Czy warto kupić greenpower gdy jego wartość będzie na poziomie 0.20 – 3,5 euro? Ja już odpowiedziałem sobie na pytanie dlatego kumuluję greenpower jak najwięcej, aby w kolejnych latach sprzedać po kilka euro lub kilkadziesiąt euro…

Dzięki Daspay prześlesz w 3 sekundy każdą wartość na całym świecie. Powiedzmy że mieszkam w Stanach Zjednoczonych i co miesiąc wysyłam pieniądze do Polski. Normalnie przelew trwa kilka dni ponieważ banki muszą to potwierdzić i zgarnąć prowizje po drodze. Dzięki daspay prześlę każdą wartość do drugiej osoby w 3 sekundy. Czy to będzie 10 GRN_ów czy 1 milion, nie ma to znaczenia. Druga osoba otrzymuje pieniądze w kryptowalucie GRN, lub walucie lokalnej danego kraju! A to wszystko bez narażania na przewalutowania i wysokie prowizje jak ma to miejsce w tradycyjnym systemie bankowym i innych procesorach płatniczych.

3 sekundy i mogę iść na zakupy!

Wyobraź sobie inną sytuację… Małżonka jest w sklepie i zabrakło jej 50, 100 zł na ciuch, lub cokolwiek innego. Co robi? Dzwoni do męża, a mąż jak to kochany mąż w 3 sekundy wysyła brakującą kwotę na aplikację daspay swojej kochanej żony. Ostatni krok należy do małżonki, która zbliża aplikacje daspay przy kasie i dokonuje płatności ! Tyle w temacie:) Płatności zbliżeniowe na najwyższym z możliwych zabezpieczeń (mowa o technologii blockchain). Na tą technologię przesiadają się różne banki ( PKO BP-blockchain ) więc to tylko kwestia czasu kiedy będzie to wszystko już „normalne”…

Ja kiedyś nie wiedziałem jak wykorzystać internet w czas gdy się rozwijał. Dzisiaj jestem biernym użytkownikiem internetu. Korzystam z e-mail i różnych innych stron, aplikacji aby funkcjonować szybciej i wygodniej…

Ty drogi internauto możesz być biernym użytkownikiem technologii blockchain tak jak dzisiaj korzystasz z internetu, lub możesz zostać inwestorem w fazie początkowej na rynku technologii blockchain i pomóc w rozwoju różnym aplikacjom, nowym firmom które tworzą rozwiązania podobne do rozwiązań bankowych, ale z różnicą taką, że nikt nie ma kontroli nad twoimi aktywami (kryptowalutami, walutami cyfrowymi). To jest już kwestia czasu kiedy w normalny sposób będziesz korzystać z blockchain i smart kontraktów. Kiedyś powstaną kryptowaluty bankowe i rządowe. To tylko kwestia czasu… Już bank w TOKYO stworzył własną kryptowalutę i przeprowadza testy.

 

Aplikacja Daspay Dla Przedsiębiorcy-Biznesmena. Technologia Blockchain W Biznesie

Technologia blockchain bez wątpienia wpłynie ( już wpływa) znacząco na przemysł i biznes. Przedsiębiorcy ci mali i duzi, biznesmeni na całym świecie będą mogli dokonywać błyskawicznych transakcji dzięki aplikacji daspay. Nie ważne jakie są to kwoty. Czy kilka euro, zł, czy kilka milionów w zł, euro czy innej walucie. Transakcja trwa max 3 sekundy, a koszta są groszowe lub zerowe…

Na jaką kwotę będą robione transakcje wśród ludzi biznesu? Myślę że miliardowe w skali miesiąca, a do tego dochodzą zwykli obywatele, zwykłe płatności zbliżeniowe. Warto wspomnieć również o Smart Contract. Dzięki smart kontraktom można swobodniej, bezpieczniej tworzyć umowy prawne. To jeden z wielu przykładów zastosowania technologii blockchain. Przykładów jest znacznie więcej! Tworzy się nowa cyfrowa ekonomia.

Nie potrzebujemy już nigdy więcej osób fizycznych do tego aby przesyłać sobie pieniądze. Nie potrzebujemy banków, czy innych instytucji finansowych, procesorów płatniczych typu paypal, westernunion do tego aby przesłać pieniądze.

Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej na miarę internetu. Nikt nie wiedział jak bardzo rozwinie się internet, mało kto zastanawia się jak on w ogóle działa, ale wielu z nas z niego korzysta. Tak samo jest i będzie z technologią blockchain.

Mówi się, że jest to dużo większe odkrycie niż odkrycie internetu.

Możliwości tej technologii są ogromne! Nie wiemy gdzie nas zaprowadzi ponieważ  jesteśmy dopiero na samym początku rozwoju tej technologii. Osoby, które zainwestują pieniądze w dalszy rozwój różnych aplikacji, firm technologicznych, które rozwijają technologie blockchain, mogą na tym sporo zyskać…

Chcesz płacić zbliżeniowo kryptowalutą greenpower? Przyczynisz się do wzrostu jej wartości. Nic nie tracisz. Kupujesz GRN po cenie rynkowej i w tej samej minucie sprzedajesz w sklepie. Zwyczajnie, zamieniasz złotówki na greenpower i dokonujesz płatności w kryptowalucie. Jeśli przeanalizujesz cały ten tekst na tej stronie, to prawdopodobnie kupisz sobie więcej tej kryptowaluty i poczekasz na wyższą jej wartość.

Jeśli nie zrozumiałeś mojego przekazu w tym artykule, to zapraszam do kontaktu. Jeśli jesteś już gotowy/a i nie chcesz czekać, to zapraszam do darmowej rejestracji. Poradnik znajdziesz na stronie poniżej. 

Poradnik rejestracji ledgeron:

Ledgeron

 

Tradycyjna Spółka, A Firma Posiadająca Własną Kryptowalutę

Kolejna rzecz i kolosalna różnica między tradycyjną spółką, a kryptowalutą jest następująca. Kryptowaluty często mają ograniczoną podaż.

Danej kryptowaluty na rynku będzie dostępne np. tylko 100 milionów sztuk lub miliard lub 10 miliardów i ani jednej sztuki więcej. Teraz bardzo ważne aby użyteczność, ekosystem danej kryptowaluty się rozwijał, aby powstało jak najwięcej usług, produktów z których ludzie na całym świecie będą korzystać. Im więcej ludzi kupi daną kryptowalutę tym większa jej wartość ponieważ rośnie popyt. Ograniczona podaż i duży popyt na daną kryptowalutę powoduje wzrost wartości.

  • podaż: ilość dóbr oferowana przez producentów.
    Np. Ograniczona ilość (liczba) danego surowca na rynku. W przypadku rynku kryptowalut surowcem jest krypowaluta, która ma ograniczoną emisję monet. Nie można sobie „dodrukować” kryptowaluty jak ma to miejsce w tradycyjnym systemie pieniędzy fiducjarnych. Ethereum jest wyjątkiem, ponieważ ma wbudowany mechanizm inflacji, ale ta inflacja jest niegroźna. Wartość ethereum wzrosła od kilku centów do ponad 800$ za sztukę w szczytowym czasie…
  • popyt: w wielkim skrócie na przykładzie kryptowalut.
    W trakcie „produkcji, dystrybucji” kryptowalut i gdy dochodzimy do momentu, w którym nie ma więcej produkcji (jest ograniczona liczba danej kryptowaluty na rynku) wpływ na wyższą cenę ma rosnąca społeczność i więcej usług, produktów za które zapłacisz daną kryptowalutą. Przykład tylko jednego produktu, usługi jaką jest aplikacja daspay.  Miliony ludzi będą korzystać z tej usługi. Możemy wnioskować, że obroty, zakupy będą odbywać się na kwoty miliardowe, natomiast podaż jest ograniczona… To tylko jeden produkt tej kryptowaluty, a co jeśli będą inne usługi..? Np. Das33 i więcej już w niedalekiej przyszłości:) GreenPower prawdopodobnie nie zatrzyma się na cenie kilku euro centów jak ma to miejsce na dzień czerwiec 2019r.

 

Co Ma Wpływ Na Cenę Kryptowalut
przykłady zastosowań BLOCKCHAIN

Dlatego ważnym jest aby być na samym początku ekosystemu kryptowaluty, która dopiero się rozwija. Ciężko powiedzieć do jakiej wartości może dojść dana kryptowaluta za którą stoi potężny ekosystem (usługi , produkty). Historia już pokazała, że możliwości są ogromne. Od 0.03 centów do np. 800$ za jedną sztukę, lub jak to się wydarzyło z BITCOIN, od 0 do 20 000$ za jedną sztukę.

Przykłady Kryptowalut, Które Powstały Pare Lat Temu
Ich wzrosty od 1000% do nawet 600000%

dobra wiadomość jest taka, że nie potrzeba dużego kapitału aby otrzymać szansę na takie zarobki jak widać na załączonym zdjęciu. Dzisiaj możesz kupić dowolną kryptowalutę za np. 50, 100 czy 500zł. Ten rynek jest na każdą kieszeń!


GDZIE JESTEŚMY, NA JAKIM ETAPIE?

INTERNET VS BLOCKCHAIN

 

Blockchain to technologia która dopiero się rozwija mimo tego, że istnieje od 2009r.

Tak naprawdę dla zwykłego „pana kowalskiego” dla mnie ta technologia jeszcze jest niedostępna na rok 2018. Nie ma gotowych rozwiązań, aplikacji dzięki którym mogę stworzyć smart kontrakt bez znajomości kodowania.

Aby zrozumieć mój przekaz dobrym przykładem będzie tworzenie stron internetowych i wysyłanie e-mail. Dzisiaj stronę internetową stworzę w kilka minut (profesjonalną stronę!). Mogę to zrobić np. na platformie wordpress dzięki gotowym darmowym szablonom. E-mail też wysyłam bez problemu.

Kiedyś aby stworzyć stronę internetową musiałbym się znać na programowaniu, na HTML. Tak samo z wysyłaniem e-mail. Kiedyś e-mail był wysyłany tylko przez programistów. Dzisiaj te rzeczy i wiele więcej jest już dostępne dla każdej osoby, która potrafi korzystać z internetu. Mamy różne aplikacje dzięki którym wykonujemy w prosty sposób zadnia, które kiedyś były wykonalne tylko dla programisty.

GreenPower to firma technologiczna, która rozwija technologie blockchain. Ta firma tworzy różne aplikacje aby nam „zwykłemu człowiekowi” umożliwić korzystanie z technologii blockchain, tworzenie smart kontraktów bez znajomości kodowania.

Teraz będziesz mieć świetne porównanie do tego gdzie dzisiaj jest technologia blockchain. Blockchain na rok 2018 jest w takim rozwoju gdzie internet był w latach 90-tych. Pamiętasz jaki był internet w 92-94 roku? No właśnie. Dzisiaj jesteśmy na podobnym poziomie jeśli chodzi o technologię blockchain.

 

DOPIERO POWSTAJĄ RÓŻNE ROZWIĄZANIA:

 

Te przykłady to kropla w morzu ! Wiele więcej możesz zobaczyć na jednej z wielu stron, które aktualizują informacje związane z różnymi projektami. Strona nazywa się ICOBENCH. Odwiedź icobench.com i zobacz ile powstaje projektów. Lub wpisz w google „ICO- initial coin offering website”

Tworzy się nowa cyfrowa ekonomia i najbliższe 5 lat ( do 2023-2025) to czas, w którym można wyciągnąć najwięcej pieniędzy z rynku kryptowalut. Blockchain pozwala na prywatność, anonimowość, zaufanie i dlatego teraz jest takie BOOM na krypto ponieważ to co działa w tradycyjny sposób, jest przenoszone na blockchain. Jeśli będziesz dobrze weryfikował projekty, to możesz na tym bardzo dobrze zarobić 😉

 

Ci co rozumieją już teraz potencjał dalszej ewolucji technologii blockchain, zarabiają na tej wiedzy potężne pieniądze.

 

Zapytaj rodziców czy wykorzystali czasy, w których rozwijał się internet? Czy wiedzieli w co zainwestować, jaką firmę itd.itp. Czy wykorzystali szansę którą pokazał internet?

W 95% zapytanych rodziców prawdopodobnie odpowiedź brzmi ” Nie „. Nie zarobiłem/am na rozwoju infrastruktury internetu. 


95% Społeczności Nie Zarobi Na Starcie Technologii Blockchain

Strzelam, że będzie podobnie i około 95% społeczeństwa przegapi swoją szansę na lepsze życie finansowe. Wynika to z braku edukacji finansowej. Media ogłupiają i manipulują ludźmi. Rodzice sami się nie edukują. Nie mają wiedzy na temat finansów i przekazują informacje, które usłyszą w telewizji, na forum itp. do swoich dzieci, rodziny i znajomych. 

Te osoby (np. z TV) nie mają pojęcia o czym mówią, ale jest gorący temat więc się o nim mówi (taka praca prezentera).  Rodzic który się nie edukuje we własnym zakresie, przekazuje wiedzę taką którą usłyszy od osób niedoświadczonych. Jeśli usłyszy w TV, że na kryptowalutach można stracić pieniądze, to zwyczajnie na świecie w to uwierzy:) Należy zadać sobie pytanie, czy pan, pani z TV edukuje się na temat blockchain i kryptowalut, czy zwyczajnie wykonuje zadnie w pracy…

Z pokolenia na pokolenie jest przekazywana informacja wyniesiona z rodzinnego domu. Dzieci otrzymują poradę rodzicielską na życie i brzmi ona mniej więcej tak: Synu, córko- życzę ci abyś znalazł/a sobie dobrze płatną pracę. Ta porada jest spotykana często w wielu domach, ale czasami jeszcze znajdą się rodzice którzy nie będą się bać i powiedzą, że życzą aby syn, córka miała własną działalność gospodarczą.

W przeciętnym domu, w którym nie ma edukacji finansowej usłyszysz, że inwestycje są złe, że możesz stracić pieniądze itd.itp. Rodzice sami krzywdzą swoje dzieci, swoim brakiem edukacji finansowej. Niestety tak to wygląda :/

Dlaczego Nigdy Nie Zainwestujesz Złotówki!
polecam obejrzeć w całości ten film lub od 16:09 jeśli nie masz czasu:/

ETAT TO KOLEJNY ETAP W NASZYM ŻYCIU ヅ

Polecam mój film na temat etapu życiowego, jakim jest ETAT
Wykorzystaj Ten Etap Na Maxa !!!


Technologia Blockchain To Rewolucja Technologiczna! Wykorzystaj Ją Na Maxa!

Albo wykorzystasz ten czas, albo prześpisz i nie zarobisz na tej rewolucji złamanego grosza. Zastanów się co masz do stracenia? 100zł, 500 zł, 5000zł ? Przecież to są tylko pieniądze, które i tak stracisz ale na coś innego. Ciuchy, impreza, grill, urodziny, kino itd.itp. Przecież nie musisz iść na grila, nie musisz kupować ciuchów, wycieczek czy bywać na imprezach itd.itp. Wiem co pomyślisz. Ale jak kupie to chociaż mam, jak będę to chociaż pozostaną wspomnienia i mile spędzony czas, a jak zainwestuje to mogę stracić i nic nie będę mieć. Naprawdę ? 500 czy 1000 zł raz na całe twoje życie to dużo?

 

Jeśli tak myślisz, to prawdopodobnie dlatego jesteś biedny/a i twoje dzieci też będą żyć w biedzie lub w standardzie i nigdy ponad standard.

 

Najpierw musisz zacząć od siebie, od mentalności. Jeśli myślisz na starcie o stracie, to masz mentalność biedaka!

W życiu musisz wyrobić sobie nawyk inwestora. Nie możesz zaprzestać na 100zł czy 5000 zł. Nie możesz zaprzestać na niewypalonej inwestycji. Daj sobie chociaż równy rok i każdego miesiąca przeznacz jakąś kwotę na inwestycje! Tak jak ludzie, którzy grają w zdrapki, zakłady sportowe, lotto itp. Strata jest gdzieś daleko, w ogóle o niej nie myślą!.Oni grają mając nadzieje na wielką wygraną.

Jeśli przegrają to mówi się trudno i gra się dalej. Różnica jest taka, że w zdrapki, kasyna online, zakłady sportowe wygrywają nieliczni. Jeśli chodzi o kryptowaluty, technologie blockchain to mamy podobną sytuacje do czasów gdy powstał internet. Każdy ma równe szanse na pomnożenie swojego kapitału bez większego wysiłku, ale trzeba się tematem zainteresować i sprawdzić czego jeszcze nie ma, a co już jest i działa na blockchain. Wspomniałem wyżej, że wszystko dopiero się tworzy…

 

Musisz się edukować w tym temacie, a nie oglądać seriale, bajki dla dzieci, samochody na allegro, czy głupie śmieszne filmy na youtube. Teraz należy mądrze wybrać firmy technologiczne, które rozwijają technologie blockchain i inwestować w ich kryptowaluty.

Do około 2025r jest czas na największe żniwa, później rynek się ustabilizuje i nie będzie tak kolorowo jak jest teraz.

 

Moim zdaniem GreenPower jest firmą godną uwagi. Jest to firma technologiczna, która tworzy niesamowite rozwiązania w oparciu o technologię blockchain. Współpraca z cartaworldwide.com świadczy o tym, że to poważne przedsięwzięcie. Osobiście wspieram tą firmę i tworzę dzięki niej dodatkowe źródło dochodu.

Zapraszam do kontaktu po więcej informacji jeśli nie wiesz jak zacząć. Poprowadzę Ciebie krok po kroku i pomogę w tym biznesie. Jeśli dodatkowo jesteś przedsiębiorcą, pomogę Ci w implementacji Systemu Płatności Daspay.  Jeśli nie masz firmy, a chcesz coś zmienić w swoim życiu, to pokażę Ci jak ja zarabiam online 😉

Do usłyszenia

Dokonaj darmowej rejestracji na stronie z poradnikiem rejestracji.

Ledgeron


PRZEWIŃ DO TEMATU JAKI CHCESZ: