Cena BITCOIN – kiedy najlepszy moment na kupno?


Cena BTC (bitcoin) na dzień 15 czerwca 2022 to w granicach 21 000$, lub przeliczając na złoty jest to w granicach 96 000zł za jeden BTC. Następnego dnia 16 czerwca 1 BTC = 100 000zł i notuje spadek o ponad 2000zł… Podobno to nie koniec. Gdzieś tam ptaszki ćwierkają że BTC zejdzie ponownie do poziomu 20 000$ za 1 BTC i może to się wydarzyć nawet dzisiaj 16 czerwca 2022.. Takie zawirowania są super dla botów grid…

 

Cena BTC zmienia się szybko i często , a taka zmienność jest idealna dla BOTÓW GRID… Ostatnio w grupie CRYPTO ACADEMY jedna osoba postanowiła wykorzystać strategie w dwie strony.. Jest to handel na wzrosty i spadki w tym samym czasie..

Nie będę opisywał działanie BOTA GRID w tym artykule, ale wspomnę o tym że kapitał rozkładamy na równe części w równych odstępach. Np. 100$ na jedną linię , a odstęp między liniami (czyli zakupem i sprzedażą to np. 1%). Zobacz zdjęcie poniżej..

Na zdjęciu jest napisane że będzie potrzebna do tego druga giełda, ale da się to zrobić na jednej giełdzie. Np. na koncie SPOT tworzymy bota LONG a na koncie FUTURE tworzymy bota SHORT. Jeden i drugi bot mają te same ustawienia, a jedyna różnica to kapitał na bota.

  • grid bot LONG 1000$ (na jedną linie 100$)
  • grid bot SHORT 500$ (na jedną linie 50$)
  • struktura np. 10% linie do góry i 10% linie w dół
  • to tylko jeden z kilku przykładów jak można wykorzystać handel w dwie strony na tą samą kryptowalutę…

Najważniejsze w tym wszystkim to zrozumienie tego jak działa BOT GRID i zrozumienie rynku crypto (kryptowalut) lub zrozumienie samego bitkojna (BTC).. 

Jeśli wierzysz w BTC i wiesz, że ta cyfrowa waluta jest lepsza niż pieniądz papierowy i wierzysz w to, że to tylko kwestia czasu kiedy BTC zyska ponownie na swojej wartości 2-5 razy, to w takim razie lepiej dla ciebie aby nastawić się na zarabianie więcej BTC niż dolarów..

Dolar nie zyska na wartości 10 razy , a BITCOIN pokazał na przestrzeni 11 lat że potrafi zyskać na wartości 10 razy np. w 1-5 lat… Kwestia wyboru w jakiej walucie chcesz zarabiać. Może warto zarabiać jedno i drugie. Np. 60% profit w BTC i 40% profit w dolarach…

Jeśli nie wiesz jak skonfigurować BOTA GRID- zobacz to video
video trwa 19min i w tym video jest omówienie jak stworzyć bota grid.
https://www.youtube.com/watch?v=qOPoSdU3bFQ

lub dołącz do grupy crypto academy…


Tytuł tego artykułu to:
Cena BITCOIN – kiedy najlepszy moment na kupno?

Odpowiedź jest prosta. Najlepiej kupować na samym dole i sprzedawać na samej górze. Problem w tym że nigdy nie wiemy kiedy jest koniec wzrostów i kiedy jest koniec spadków.

W skrócie jeśli BTC odnotował spadek -60% lub – 80% to  jest to jeden z lepszych momentów na uruchomienie bota GRID. Oczywiście bardzo ważnym elementem jest rozłożenie kapitału. Nie możemy wchodzić VABANK. Powinniśmy do tego podejść strategicznie, czyli rozłożyć kapitał na kilka botów grid, lub kilka botów dca, które uruchomimy na różnych poziomach cen…

Mam na myśli handel tylko na jednej wybranej kryptowalucie i może to być BTC. Np. Pierwszego bota grid możemy przygotować do 10% wzrostów i 10% spadków. Jeśli cena wypadnie z tej struktury, to wtedy możemy uruchomić kolejnego bota grid niżej i też w tym samym zakresie lub zmieniamy ustawienia i robimy większy zakres np. 10% wzrostów i do -20% spadków..

WAŻNE:
Powinniśmy rozłożyć kapitał do -99% spadków. Nigdy nie powinniśmy stawiać całego kapitału na jednego bota czy na jeden zakup licząc na fart, że zarobimy 30% lub 300%… W Internecie znajdziemy artykuły mówiące o tym, że ktoś sprzedał dom i zainwestował wszystko w BTC i na tym wygrał, ale równie dobrze ta osoba mogła też stracić kupując BTC w złym czasie… Dlatego lepiej rozłożyć kapitał strategicznie. Np. 40% na czystą inwestycje i część kapitału strategicznie na boty… 

Jeśli ktoś potrzebuje czatu, aby wymienić się doświadczeniem na temat botów, to zapraszam do grupy crypto academy.