Free Crypto BOT Darmowe boty na giełdach kryptowalut


Darmowe boty na giełdach kryptowalut..

Istnieją serwisy płatne takie jak 3commas lub bitsgap , które oferują nam te same boty ale jest jednak zasadnicza różnica..


Czym się różni darmowy bot który oferuje nam giełda, od tego który oferuje nam płatny serwis? Główna różnica to możliwość podpięcia API z popularnego serwisu TRADINGVIEW. Na tradingview znajdziemy wiele różnych wskaźników , na podstawie których w sposób automatyczny możemy kupić lub sprzedać wybraną kryptowalutę..

Giełdy mogą nam zaoferować podstawową wersje BOTA DCA, który na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od tego np. z serwisu płatnego 3commas. BOT DCA ma za zadanie uśredniać cenę zakupu danej kryptowaluty. Można to robić na kilka sposobów. Jeden z nich to kupowanie crypto za tą samą wartość np. co poniedziałek lub co 12 godzin. Powiedzmy że kupimy BTC po różnych cenach, ale zawsze wydamy na zakup 100$. Kupimy Np. po cenie 15 000$, po cenie 12 000$ i po cenie 10000$. Musimy wyciągnąć z tego średnią cenę po jakiej kupiliśmy BTC. Serwis 3commas i kilka giełd automatyzuje ten proces..

DCA to skrót od Dollar Cost Average

Pionex to zintegrowana giełda botów do handlu kryptowalutami

Dla nowych użytkowników często jest jakiś bonus. Nie wiem jaki będzie bonus w czasie, w którym czytasz ten artykuł ale warto sprawdzić. Aktualnie giełda daje prawie 1300$ na inwestycje. Jeśli będziesz mieć zyski z tego kapitału , to aby je wyciągnąć należy zrobić weryfikacje KYC. W skrócie  otrzymujesz kasę za darmo i jeśli uda ci się ją pomnożyć w 24 godziny, zyski są twoje..

 

Pionex.com  to pierwsza na świecie bezpłatna, zintegrowana giełda botów do handlu kryptowalutami. Została utworzona w 2019 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się platform w Azji, z dziennym obrotem przekraczającym 30 milionów dolarów. Jest to zautomatyzowane środowisko do handlu kryptowalutami.


Informacje z głównej strony na koniec roku 2022 :

Użytkownicy w 100 krajach i regionach na całym świecie

 • Codzienne transakcje na Pionex 100 milionów+
 • Miesięczny wolumen obrotu 5 miliardów dolarów +

Firma posiada licencję USA Money Services Business (MSB) wydaną przez Singapore Monetary Authority (MAS). Uwzględniono silniki płynności zarówno od Huobi Global, jak i Binance, dzięki czemu boty handlujące kryptowalutami mogą realizować zamówienia 24/7. BitUniverse o którym wspomniałem w tym artykule  również wspiera Pionex. To, wraz z inwestycjami renomowanych chińskich firm venture capital, w tym ZhenFund i Gaorong Capital, dało firmie jeszcze większą legitymację.

Zalety

 • Posiada aplikację mobilną
 • W pełni konfigurowalny interfejs
 • Dostępny zestaw 16 botów
 • Opłaty transakcyjne są naprawdę  niskie,  0,05% trading fees
 • Wsparcie płynności od Binance & Huobi
 • Dostępnych jest ponad 300 tokenów-coins do handlu
 • Licencjonowany przez US FinCEN

Czego brakuje ?

 • Brak finansowania fiducjarnego
 • Słaba obsługa klienta, ale mogło to ulec zmianie na lepsze. Sprawdź…
 • Brakuje integralności z tradingview.
 • Nie możesz wykorzystać tych botów aby pracowały w połączeniu z API innej giełdy. Możesz korzystać z tych botów, ale tylko na giełdzie pionex, a to wiąże się z zaufaniem do tej giełdy. Musimy jej ufać i mieć nadzieje, że nasze środki będą bezpieczne..

Kolejna różnica to wykorzystanie bota DCA który będzie działał bez przerwy i zakupy będzie realizował w odstępie np. co 2%. Np. Cena spada 2% bot kupuje Bitcoin. Cena spada łącznie 4% od momentu uruchomienia naszego bota, bot kupuje ponownie i ustawiamy takich zleceń kupna np. 4. Tworzenie botów DCA w serwisie 3commas jest banalnie proste i w grupie crypto academy znajdziesz ponad 20 filmów na temat serwisu 3commas.

BOT DCA może działać jak już wcześniej pisałem na podstawie wybranego przez nas wskaźnika. Jeśli otrzymamy sygnał, bot się uruchomi i oprócz tego możemy dodatkowo ustawić np. 3 lub 6 dodatkowych zleceń zakupu w odstępie co 2%..

Możliwości jest wiele, ale te podstawowe boty które oferują nam giełdy, niestety mają wbudowaną podstawową wersje bez możliwości integracji z TRADINGVIEW.


GRID BOT

taki rodzaj bota również znajdziemy na giełdach i czesto w zupełności wystarczy nam jego podstawowe działanie. Jeśli jednak chcemy coś więcej to musimy skorzystać z umiejętności jakiegoś programisty, lub z takich serwisów jak 3commas lub bitsgap.

Czego więcej możemy oczekiwać od bota GRID? Np. automatyczne przesuwanie linii kupna i sprzedaży zgodnie z trendem . Jeśli mamy trend wzrostowy, wtedy bot będzie podążał za ceną  w górę. Jeśli mamy trend spadkowy, wtedy bot może przestawiać dolne linie zakupu i dzięki temu nie będzie sytuacji w której bot będzie stał w miejscu (nie będzie pracował)

Jeśli nie wiesz jak skonfigurować BOTA GRID- zobacz to video. Video trwa 19min i w tym video jest omówienie jak stworzyć bota grid. https://www.youtube.com/watch?v=qOPoSdU3bFQ