GreenPower WhitePaper v1.


Na stronie głównej https://grnpower.io  możemy znaleźć whitepaper. W whitepaper wersji pierwszej znajdziemy ogólne informacje na temat greenpower. Po co powstało greenpower i do czego będzie służyć. Ogólnie jest to moneta stworzona z myślą o wynagradzaniu (nazwijmy to po polsku programem rabatowym).  Jej maksymalna podaż to 3,294,166,500.60993. Ta liczba to ostateczna liczba. Nie będzie ani jednej sztuki więcej.

W whitepaper znajdziemy ogólne informacje na temat grupy testowej, która od ponad 9 miesięcy testuje płatności kartą debetową. Wygląda na to, że greenpower póki co jest jedynym rozwiązaniem na rynku, które oferuje kartę debetową ( system debit). Inne podobne rozwiązania na rynku korzystają z kart prepaid. Aby zrozumieć różnicę wystarczy zrozumieć to jak działa doładowywanie kart, a płatność kartą debetową. Jeśli masz konto w banku i do tego konta jest podpięta karta debetowa, to środki schodzą bezpośrednio z twojego konta. Nie musisz doładowywać karty…

Tak samo jest z greenpower. Transferujesz greenpower na swoje konto, które jest połączone z twoją kartą debetową. Gdy dokonujesz zakupów, to (GRN) w czasie rzeczywistym jest konwertowany bezpośrednio na walutę lokalną kraju, w którym aktualnie dokonujesz płatności. Mając takie rozwiązanie, praktycznie wystarczy nam GreenPower do płatności na całym świecie. W Japonii zapłacisz (GRN) , w Niemczech, Francji, Chinach, Polsce itd. Często jest tak, że jak chcemy wyjechać do innego Kraju to potrzebujemy euro, lub tamtejszą walutę. 

Na przykładzie powyżej zamiast tradycyjnego EURO, osobiście wybiorę zakup  (GRN) na swoją wycieczkę po świecie. Kupię GRN i zamienię go na StableCoin, aby uniknąć wahania ceny. Może w niedalekiej przyszłości StableCoin będzie również umożliwiał codzienne  zakupy. Czas pokaże jak to wszystko będzie przygotowane. Trzeba być czujnym 😉 Póki co , może być tak jak aktualnie na rynku jest, czyli płatności kryptowalutą, a nie stable coin! W tym przypadku będzie to (GRN).

Myślę, że gdy zobaczymy jak dokładnie te płatności działają i jakie korzyści wynikają z tych płatności, to dopiero wtedy docenimy to rozwiązanie technologiczne.

Na początku tego wpisu wspomniałem o tym, że ta moneta powstała z myślą o wynagradzaniu. Już w niedalekiej przyszłości zobaczymy jej zastosowanie w różnych aspektach naszego życia codziennego. Jednym z miejsc gdzie może być użyty tzw. CashBack , może być np. firma traveleum.com . 

Z informacji zawartych w whitepaper można wyczytać o współpracy z traveleum.com . Jest to część ekosystemu greenpower. Aktualnie jak piszę ten artykuł, to na głównej stronie traveleum nie ma jeszcze konkretnych informacji, ale już wiemy że chodzi o ofertę związaną z bardzo korzystnymi zniżkami na podróże, wakacje, hotele, bilety lotnicze, wynajem auta, czy rejsy statkiem. Zniżki na poziomie około 40%-70%. Traveleum będzie posiadać unikalne członkostwo. Na więcej informacji musimy poczekać, ale myślę że w traveleum może być zastosowana nagroda greenpower . Inaczej pisząc tzw. CashBack. 

Kolejnym miejscem gdzie może być zastosowanie wynagrodzenia greenpower , będzie Daswallet. W ledgeron znajdziemy marketplace ( miejsce do zakupów online ). Za dużo nie mogę napisać ponieważ nie ma konkretnych informacji. Jak będzie to funkcjonować, jaka będzie pierwsza wersja, czy uboga czy na start rozbudowana. Wiemy tylko tyle, że będzie można wystawić produkt i go sprzedać na tej platformie. Nie wiemy, czy w pierwszej wersji każdy będzie mógł wystawić produkt, czy tylko dla większych firm. Kupujący prawdopodobnie będzie mógł otrzymać nagrodę za swoje zakupy. Nagrodę w postaci (GRN) na jego konto. Czyli tzw. CashBack. 

Przyznam, że jestem ciekaw tego programu rabatowego ponieważ rynek kryptowalut ma to do siebie, że tutaj wszystko jest lepsze i bardzie opłacalne. Jeśli w tradycyjnym biznesie (firmie) znajdziemy program rabatowy oferujący np. 5% , to ile można się spodziewać na rynku krypto? Może to samo, a może więcej? Skoro jest ograniczona liczba GRN w obiegu, a powiedzmy że będzie kiedyś dużo sklepów, produktów na marketplace, to prawdopodobnie wartość (GRN) będzie większa. 

Podzielę się przykładem:
w styczniu powiedzmy że dokonałem kilku zakupów i zaoszczędziłem 5% w (GRN) jeśli zaryzykuję i nie sprzedam, nie wydam tych zarobionych 5% (GRN). Poczekam do końca roku w nadziei, że wartość GRN wzrośnie, to może się okazać, że z tych 5% zrobi się 20% lub więcej. Kwestia zrozumienia rynku kryptowalut, podaży i popytu. 

Prawdopodobnie będzie również rozwiązanie w oparciu o StableCoin. Więc ci co będą chcieli zachować stałą wartość, czyli na powyższym przykładzie mamy te 5%,  będą mieli taką możliwość. Każdy zrobi jak uzna za słuszne. Jedno jest pewne. Część osób będzie stosować jedno i drugie, czyli wykorzystanie stable coin + od czasu do czasu ryzyko na większe zyski z czasem, a inni będą tylko korzystać z jednego rozwiązania.  Nie mogę się doczekać tych wszystkich rozwiązań. 

PS. Osobiście korzystam dodatkowo z innego rozwiązania gdzie również mamy marketplace, ale tutaj system został zaprojektowany inaczej. Większość społeczności wspólnie wydobywa kryptowalutę i z tego tytułu otrzymuje wynagrodzenie nawet do 300% w skali roku. Część zarobionych pieniędzy z tego systemu będę mógł przeznaczyć na zakupy w greenpower i dodatkowo oszczędzać tutaj na zakupach.

Jeśli jeszcze nie rozumiesz rynku kryptowalut, to proponuje zrobić to jak najszybciej, a w szczególności jeśli już pełnisz rolę Taty lub Mamy. To, że tobie się teraz nie che, będzie w przyszłości miało duży wpływ na start w życiu twoich dzieci. Jeśli jesteś osobą zamożną, to może dlatego masz to w dupie, a jeśli jest inaczej to się obudź! Jeśli teraz się nie obudzisz, to obudzisz się ponownie z ręką w nocniku tak jak było to z technologią internetu.

Zarobiłeś na rozwoju internetu? Jeśli nie, to masz drugą szansę i prawdopodobnie ostatnią bo nasze życie nie jest wieczne. Raz na 30 lat myślę, że jesteśmy świadkiem rewolucji technologicznej na miarę internetu i albo to wykorzystamy, albo nie. 

Do usłyszenia w dalszej części GreenPower ponieważ szykuje się mocna technologia. Ten blog profitonline.pl nie jest poradnikiem inwestycyjnym ani żadną formą doradztwa finansowego. admin wpisów nie jest doradcą finansowym w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów. Nie namawiam ! Nie zachęcam ! Nie zniechęcam! Wyciągaj wnioski z zamieszczonych treści, nagrań video i podejmij świadomie własne decyzje o lokowaniu własnych pieniędzy w internecie. Pamiętaj, że w internecie nie ma gwarancji i blog profitonline.pl również nie daje tobie żadnej gwarancji, a każda działalność zarobkowa obarczona jest ryzykiem.